משלוח חינם מעל 349 ש”ח

האם תוספי תזונה באמת יעילים?

תוסף תזונה הוא לרוב קובץ של ויטמינים ומינרלים או תמצית ממרכיב מסוים, שמתווסף לתזונה שלנו, עקב חסרים בתזונה היומית שלנו

 או כשאין לנו את היכולת לקבל את אותם ערכים תזונתיים ממקור טבעי. למשל נשים בהריון שלוקחות חומצה פולית, אנשים מסוימים שלוקחים ויטמין די וכו.

כשאנו בוחרים לקחת  מולטי ויטמין או תוסף תזונה כזה או אחר, אנו מצפים שכשנצרוך אותו, הוא יוסיף או יגשר על פער מסוים של ערכים תזונתיים בגוף שלנו.

אבל בעולם תוספי התזונה, רוב התוספים, והמולטי ויטמינים הקיימים, הם בדרך כלל חומרים בודדים  או לרוב סינטטיים ולא טבעיים, וככאלו, הם אינם מסוגלים להשפיע בצורה דומה בהשוואה לפירות וירקות הנאכלים בשלמותם. כי הטבע עובד בסינרגיה. כשאנחנו אוכלים למשל תפוח, או גזר, בצורה השלמה שלהם זה משהו שהגוף שלנו יודע לזהות ולקבל. הגוף שלנו לא יודע לקבל ויטמין סי מבודד. אף אחד לא קטף ויטמין סי מהעץ או בטא קרוטן מבודד מהעץ.

הגוף שלנו יודע לעכל ולעבד גזר. הכי בסיסי ופשוט. גזר עם כל מה שיש בגזר. ובגזר אין רק בטא קרוטן. בגזר יש עולם שלם של חומרים נוספים שטובים וחשובים לגוף שלנו ולבריאות שלנו.

קיימים בעולם -סה"כ 13 ויטמינים. מינרלים- ידועים 23. יחד זה 36. כמובן שיש יותר, אבל ידועים, ורשומים כחיוניים לגוף שלנו זה 36 ויטמינים ומינרלים. לעומת זאת, בתפוח- הנחשב לעשיר בויטמין סי, יש עשרות אלפי פיטונוטריאנטים שטובים  וחשובים לגוף שלנו. כך שויטמין סי הוא רק אחד מתוך עשרות אלפי פיטונוטריאנטים שיש בתפוח.

 אנחנו בעצם מקבלים גם עוד עשרות אלפי פיטונוטריאנטים שטובים וחשובים לגוף שלנו.

בתפוח עץ אחד יש כ- 400 אנטי אוקסידנטים! שום תוסף תזונה לא יכול להשתוות לדבר הזה.

400 אנטי אוקסידנטים שמונעים תהליכי חמצון, מונעים את ההזדקנות, הרס של תאים, מונעים את החמצון של הכולסטרול, בעצם של כל התהליכים המטבוליים בגוף. 400 כאלה.

אף תוסף תזונה לא מכיל את זה. הטבע יודע ליצור מכלול, מכלול שיש בו  את כל החומרים המזינים שהגוף שלנו צריך. זה  כמו גלגל שיניים חומר אחד מפעיל את השני, השני את השלישי וכן הלאה. בלי  חיבור החומרים הפעילים ביחד, גלגל השיניים לא יתפקד.

כך גם הגוף שלנו! הגוף שלנו זקוק לויטמינים, למינרלים, לפיטו נוטריאנטים ולאנזימים הנמצאים בפירות ובירקות.

בדומה לאפקט התזמורת

אם נלך לשמוע להקה, וכל הזמן רק התופים יתופפו, כנראה שנצא בסוף עם כאב ראש. כי התופים לבד אינם מספקים את מה ששילוב כל כלי הנגינה בתזמורת יוצרים.

אותו דבר בפירות ובירקות, אנו לא יכולים לקבל את מלוא הערכים התזונתיים אם אין את השילוב בין החומרים הפעילים הנמצאים בצורה הטבעית שלהם בטבע. הטבע עובד בסינרגיה. הגוף שלנו יכול לעכל בקלות גם 10 תפוחים ולא יקרה לנו שום דבר.מעולם לא שמענו על הרעלת תפוח. אבל האם הגוף שלנו יכול לעכל 10 כדורים עם ריכוז גבוה של ויטמיןו סי? כנראה שלא. לכן לא משנה כמות הויטמין סי שלוקחים. מה שיותר חשוב זה האם התוסף תזונה אכן נספג בתוך הגוף שלנו, וכיצד הוא משפיע עליו לאחר שהוא נספג.

אז מה הבעיה?

היום רוב האנשים לא אוכלים מספיק פירות וירקות בתפריט היומי שלהם. בנוסף לזה, אנו חיים בעולם המערבי והעומס על הגוף שלנו הולך ועולה מדי יום.

אנו חיים בעולם של וואי ואייפיי, סלולר, צורכים תרופות כימיות על בסיס יומי, מקבלים חיסונים באופן תדיר, נוטלים אנטיביוטיקה ושאר משככים ביתר קלות, האוויר שאנו נושמים מזוהם, רובנו חיים בשגרה של מתח ולחץ יומיומי, נוטלים חומרים מעוררים כמו קפה וסיגריות, השינה שלנו אינה איכותית, אנו פחות פעילים מבחינה פיזית וחיים בסגנון חיים ישבני, והרשימה עוד ארוכה. כך אנו לוקחים את הגוף שלנו לשיאים חדשים, ומביאים אותו לקצוות חדשים, ולכן הצרכים שלו עולים בהתאם.

כיום, הבעיה חמורה עוד יותר לאור העובדה שמעל 80 אחוז מהתזונה היומית שלנו מגיעה ממזון מעובד. שהוא בעצם  מזון מת, מזון בקופסאות, שאין לו שום ערך לגוף.

גם מי שמקפיד לאכול סלט בארוחת הצהריים והערב. זה עדיין לא מספיק על מנת שהגוף שלנו יוכל לעמוד בעומס שאנו מציבים לו.

רוב הפירות והירקות היום מרוססים, ישראל נחשבת לשיאנית בתחום הריסוס.

ההמלצות היום מראות כי על מנת שהגוף יוכל לעמוד בעומס הרעלים אליהם הוא חשוף מדי יום, עלינו לאכול לפחות 15 מנות של פירות וירקות ביום, באופן קבוע, דבר שמאתגר גם את שוחרי הבריאות האדוקים ביותר.

בעבר העולם היה נקי יותר, היינו קרובים יותר לאמא אדמה, מצבנו היה הרבה יותר פשוט.  לא היינו זקוקים לתוספים מבחוץ. מה שהיה הספיק.  היום המצב שונה לגמריי. היום כמות העומס והרעלים כפולה ומכופלת.

בעצם היום הגענו למצב שכבר אין לנו כל כך ברירה, והצורך במזונות מרוכזים, תמציות מרוכזות וצמחים הם הכרחיים. הגוף זקוק לאקסטרה מנה של חומרים אלו כדי להתמודד עם הסטרס הרב, הרעלים הרבים והבריאות שמדלדלת לנו בין הידיים.

היום תוספי תזונה הם סוג של תגובת נגד לרעלים שאינם טבעיים. בזמני מלחמה, צריך לפעמים לגייס כוחות נוספים על מנת לעמוד מול אויב. ותוספי התזונה הם בדיוק אלה..

היום, קיימים תוספי תזונה טבעיים ועוצמתיים ביותר שנמצאו כיעילים ביותר לריפוי מחלות

אם החלטתם לצרוך תוספי תזונה, ולתת חיזוק לגוף, או שאתם סובלים מבעיה רפואית, חשוב שתקפידו על תוספי תזונה איכותיים. כאלו העשויים מחומרי גלם טובים אשר הופקו בצורה הנכונה ומכילים ריכוזים גבוהים של החומרים הפעילים.

אין ספק כי אם תשכילו לעשות כן, אזי הם יתרמו לבריאותכם,ישפרו את חוזק הגוף, ויקטינו את הסיכון למחלות שונות.

לחיי הבריאות שלכם.

 

 

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן