משלוח חינם מעל 349 ש”ח

חשיבות החלבון לבריאות השיער, העור והציפורניים

פעמים רבות אנחנו שמות דגש על מראה השיער, העור והציפורנייםשלנו, אך מה לגבי הזנה מבפנים?
חלבון הוא אחד משלושה מאקרו-נוטריאנטים חשובים והוא מורכב מ-20 חומצות אמינו.
הגוף יכול לייצר 11 מתוך 20 חומצות האמינו. את 9 חומצות האמינו האחרות צריך להשיג דרך התזונה כדי לספק לגוף את מה שהוא צריך. חלבון ממלא מספר תפקידים בגוף כולל צמיחה ובריאות השיער, העור והציפורניים.

אחד מחלבוני המפתח הוא קרטין. קרטין הוא קבוצה של חלבונים סיביים שלא ניתנים לעיכול ושמכילים חומצות אמינו, שיוצרים את הקרניות של הגוף כמו ציפורניים, שיער והשכבה החיצונית של העור. ניתן להגביר את ייצור הקרטין הטבעי של הגוף באמצעות צריכה תזונתית של חלבון איכותי ולתמוך עוד יותר בבריאות השיער, העור והציפורניים. עם מגוון ויטמינים ומינרלים.

שיער
זקיקי השיער מורכבים בעיקר מחלבון הקרטין.  צריכה מועטה של ​​חלבון תזונתי עלולה להוביל לשיער שביר ולצמיחת שיער איטית, מכיוון שלגוף חסרות חומצות האמינו הנדרשות לתמיכה בשיער בריא וחזק. מחקרים מצביעים כי מחסור בחלבון עלול להגדיל את הסיכוי לדילול ואף לנשירת שיער.
כאשר צריכת החלבון בתזונה נמוכה, הגוף נותן עדיפות לחלבון לתפקודים חיוניים אחרים כמו תמיכה במבנה ותפקוד השרירים, הורמונים, אנזימים ואנרגיה, במקום לצמיחת השיער.

חלבון, ויטמינים ומינרלים ממלאים  תפקיד מפתח לבריאות השיער ומחסור ברכיבים תזונתיים עלול להשפיע על מבנה השיער ועל צמיחתו.

עור
חלבון הוא אחד מאבני הבניין של רקמת העור ולכן הוא חיוני לעור בריא. העור מורכב ממספר חלבונים כולל קרטין, אלסטין וקולגן.

שכבת הפנים של העור מורכבת מקרטין, שהוא חלבון קשוח המסייע בהגנה ובשמירה על רקמות ואיברים מפני נזקים פיזיים, כימיים וביולוגיים על ידי יצירת קשיחות בעור.

העור מורכב גם מאלסטין, חלבון המספק מבנה וצורה לעור. רמה נמוכה של אלסטין גורמת לעור לשקוע ולצנוח. סיבי האלסטין מתפרקים עם הזמן כתוצאה מתהליך ההזדקנות הטבעי ומחשיפה לשמש.
קולגן הוא חלבון מבני נוסף התומך בעור בריא ובריפוי פצעים. ככל שאנו מתבגרים, ייצור הקולגן פוחת, ומבנה העור נפגע מה שמוביל לקמטים וקמטוטים.

רעלים סביבתיים  ותהליכי ההזדקנות הכלליים מפחיתים את יכולת הגוף לייצר קולגן. חומצות האמינו כגון ליזין ופרולין עוזרות לתמוך בייצור הקולגן בגוף.

ציפורניים
כמו בשיער, ייצור קרטין הוא המפתח לציפורניים חזקות ובריאות. קיים קשר בין צריכת חלבון נמוכה לציפורניים שבירות/חלשות.
חומצת האמינו ציסטין תורמת לחוזק וליציבות של קרטין. מחסור ברכיבים תזונתיים יכול להופיע על הציפורניים כציפורניים יבשות, סדוקות, שבירות או במבנה ציפורניים לא אחיד.

אבקת חלבון אפונה מכילה את כל 9 חומצות האמינו החיוניות כדי לספק לגוף את אבני הבניין הנחוצים לחיוניות, תיקון וריפוי.
צריכת אבקת חלבון אפונה היא דרך טעימה ונוחה להגביר את צריכת החלבון היומית שלך ולתמוך בשיער, עור וציפורניים בריאים.

הזמינו אבקת חלבון אפונה כאן 

חטיף חלבון מ- 5 מרכיבים בלבד למתכון ללחוץ כאן 

לערכת מוצרים טבעיים לשיער בריא

פוסטים קשורים

דילוג לתוכן